Solvro Sante - realny impact Politechnicznego koła
W ramach projektu Sante opracowaliśmy system informatyczny wspierający wolontariuszy Fundacji "Redemptoris Missio" w podejmowaniu działań na rzecz zwalczania śmiertelności wśród ciężarnych kobiet, poprawy warunków sanitarnych oraz udzielania lepszego dostępu do szczepień i lekarstw dla mieszkańców Papui Nowej Gwinei.
2020 - 2022
Java, Python, Keras, TensorFlow, Scikit learn
Humanitarna
Machine Learning
O projekcie
Nasz system umożliwia wolontariuszom fundacji wypełnianie przygotowanych przez nich kwestionariuszy na temat potrzeb medycznych domostw oraz jednostek administracyjnych w formie elektronicznej, a następnie na generowanie raportów na bazie zebranych danych, zawierających informacje potrzebne, aby podjąć działania związane z takimi czynnościami medycznymi, jak podawanie szczepionek przeciwko Polio czy szczepionki pięcio walentnej, a także walki ze śmiertelnością noworodków i kobiet w ciąży.
W ramach drugiej części naszego projektu opracowaliśmy system Sante Advisor, który na bazie zgromadzonych danych pozwala na dokonywanie przewidywań na zapotrzebowanie na wybrane czynności medyczne w przyszłości. Sante Advisor wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji oparte o głębokie sieci neuronowe i techniki machine learningowe.
Zespół
Z uwagi na charakter projektu z skład zespołu wchodzili zarówno członkowie z sekcji machine learning jak i z sekcji backendowej. Po realizacji projektu przetestowani oni go w praktyce podróżując do Papui Nowej Gwinei. Projekt Sante realizowany jest we współpracy z Fundacją Redemptoris Missio, Minister Pomocy Humanitarnej RP, Ministerstwem Zdrowia Papui Nowej Gwinei oraz Prorektorem ds. Studenckich Politechniki Wrocławskiej.
Patryk Rygiel
AI Engineer